تعمیرمانیتورLED

تعمیر مانیتور LED

ارسال شده توسط

تعمیر مانیتور LED

همه ما با حداقل یک بار واژه مانیتور را شنیده ایم و به صورت عمومی می دانیم چیزی مثل تلویزیون می باشد که به ما خروجی ای را نمایش می دهد، از این رو در تعریف مانیتور به آن صفحه نمایش گفته می شود. اما مانیتور فقط محدود به تلویزیون یا آنچه ما برای رایانه خود استفاده می کنیم نمی شود. حتمأ در فرودگاه ها یا مراکز این چنینی تابلوهای بزرگی که اطلاعات روی ان به نمایش در می آید را دیده اید که نوشته ها روی آن عوض می شود این نمونه یک مانیتور است یا حتی در بانک صفحه ای که شماره نوبت شما را نمایش می دهد نیز مانیتور گفته می شود. صفحه گوشی شما و… نیز از انواع دیگر مانیتور ها هستند. پس هر چیزی که بتواند خروجی مورد نظر ما را از پردازش کننده نمایش دهد مانیتور نامیده می شود که با گذشت زمان از دیر باز و زمانی که به وجود آمدند دارای انواع و اندازه های مختلفی همگام با تکنولوژی روز بوده اند(CRT,LCD,LED,Plasma,OLED).

در اینجا بحث ما به طور ویژه به نوع مانیتور های LED شرکتشناخته شده ایسوس اختصاص دارد. حتمأ در مورد صفحه نمایش های LCD شنیده اید. صفحه های نمایش LED تا حدود زیاد شبیه صفحه نمایش LCD هستند و مثل آنها دارای صفحه تخت هستند و نازک و قابل نصب حتی رو دیوار هستند و در آنها نیز از تکنولوژی کریستال مایع استفاده شده است. در واقع مهمترین تفاوتی که بین مانیتورهای LCD و LED وجود دارد استفاده از منبع نوری است که نور لازم جهت تشکیل تصاویر را تولید می کند. صفحه نمایش LCD از لامپ های فلئورسنت برای تولید نور در پشت صفحه استفاده می کنند اما در مورد LED از دیودهای LED یا Light Emitting Diodes استفاده می شود. در حقیقت می توانیم بگوییم که صفحه های نمایش LED همان صفحه های نمایش LCD با یک سیستم جدید نورپردازی پشت یا Backlight System هستند. با توجه به همین جدیدتر بودن تکنولوژی LED نسبت به LCD طبیعتا قیمت آنها نیز بالاتر از LCD است. 

مانیتور نیز یک دستگاه الکترونیکی است که از اجزای مختلفی ساخته شده است که به ظاهر مجزا می باشند اما در واقع به هم مربوط هستند و بروز اختلالی کوچک در یک بخش منجر می شود که بقیه قسمت ها را نیز تحت شعاع خود قرار دهد. خرابی های مانیتور ناشی از عوامل مختلفی می تواند باشد که باید بررسی شود چرا که ممکن است به ظاهر علت مشابه داشته باشند ولی با بررسی مشخص شود که که کاملا متفاوت بوده. خرابی ها ممکن است ناشی برد پاور باشد که باید بررسی شود که به کدام بخش آن مربوط می شود و باید به تعمیر برد پرداخت. خاموش شدن ناگهانی، رفتن ناگهانی تصویر، وجود خطوط و اعوجاج در تصاویر، نداشتن صدا، کار نکردن دکمه ها و پورت ها و… از جمله مواردی است که برای خرابی مانیتور ها دیده می شود.

در صورت بروز خرابی یا بروز مشکل در مانیتور LED ایسوس خود می توانید با مرکز تعمیرات مانیتور ایسوس مجتمع ملی پایتخت تماس بگیرید تا در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل دستگاه شما اقدام شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر با این مرکز در تماس باشید.

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱

آدرس » لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستانها میتوانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمتگزار مناسبی برای ایشان باشیم.
آدرس:تهران-میدان انقلاب-کارگر شمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-ساختمان۹۸-واحد۳
تلفن تماس:۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹