تعمیرمانیتور LCD

تعمیرمانیتور LCD

ارسال شده توسط

تعمیرات مانیتورهای LCD  به صورت تخصصی

مانیتور یا صفحه نمایش دستگاهی است برای نمایش اطلاعاتی که ما از یک سیستم پردازنده می خواهیم. مانیتورها از گذشته تا به امروز با مدل ها و تکنولوژی های به روز بنا بر نیاز کاربر پا به عرصه گذاشته اند. که مرسوم ترین آن ها مانیتورهای LCD می باشند. LCD کوتاه شده ی عبارت Liquid Crystal Display به معنای صفحه نمایش کریستال مایع است. یکی از شرکت های تولید کننده در این زمینه که میتوان گفت بخشی از بازار را به دست گرفته است ایسوس می باشد.

مانیتورها از پر استفاده ترین های دستگاه ها می باشند که می توان گفت تمام مدت در حالت  روشن باقی مانده اند. این استفاده مداوم نیز باعث می شود که مشکلاتی هم برای آن ها پیش بیاید که نیاز به تعمیر مانیتور می باشد. شایع ترین این مشکلات خرابی برد پاور است که نتیجه دیده می شود که  مثلا یک مانیتور به  یک باره خاموش می شود و دیگر روشن نمی شود و یا در حین کار خود به خود خاموش می شود و باید حتما مدتی صبر کرد تا بتوان مجددا دستگاه را روشن نمود. در این جا هم به تعدادی از این خرابی ها اشاره می کنیم :

  1. خاموش شدن مانیتور در حین کار
  2. خاموش شدن مانیتور و عدم روشن شدن مجدد
  3. مانیتور تصاویر را  دریافت نمی کند
  4. مانیتور به ظاهر روشن است ولی صفحه تاریک بود و تصویری دیده نمی شود
  5. رنگ های  صفحه مانیتور به هم ریخته است

مشکلاتی در در بالا به ان ها اشاره شد تنها بخشی از خرابی هایی هستند که برای مانیتورها پیش می آید و که موارد بالا از جمله شایع ترین خرابی های مانیتور می باشد. صرف نظر از برند و یا نوع مدل خرابی های مانیتورها بیشتر در همین حیطه ها می باشد و اکثرا مربوط به برد پاور و مین برد (برد اصلی) مانیتور است. درباره ی تاریکی صفحات مانیتورها هم باید گفت که مانیتورهای نوع LCD به دلیل استفاده از یک مداری به نام های ولتاژ که خود بخشی از برد پاور است ولتاژ بالایی را برای لامپ های فلوئورسنت فراهم می کنند که این لامپ ها مسئول ایجاد نور زمینه هستند.ساختار لامپ هایی فلوئورسنت شبیه به لامپ های مهتابی بود و به عبارتی همان سیستم را با خود دارند.

در صورت بروز مشکل در مانیتور LCD ایسوس خود می توانید به مرکز مجتمع ملی پایتخت مراجعه نمایید تا در اسرع وقت زیر نظر متخصصین کار آزموده نسبت به رفع مشکل خرابی دستگاه شما اقدام گردد. حهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره زیر در تماس باشید.

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۹۰۴۲۰۲

آدرس » لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستانها میتوانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمتگزار مناسبی برای ایشان باشیم.
آدرس:تهران-میدان انقلاب-کارگر شمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-ساختمان۹۸-واحد۳
تلفن تماس:۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹