تعمیرات تلویزیون LED

تعمیرتلویزیون LED

ارسال شده توسط

آشنایی با تلویزیون های LED

خیلی ها شاید ندانند که تفاوت اصلی تلویزیون های LED چه تفاوتی با  نوع LCD دارند که ما در اینجا به صورت مختصری توضیح می دهیم. تصوری که مردم از تلویزیون های ال ای دی دارند این است که صفحه نمایش  آن ها LED می باشد که باید بگوییم نه این گونه نبوده و در ساختار تا ۹۰ درصد تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی یک ساختار دارند و تفاوت اصلی که این دو تلویزیون باهم دارند مربوط به نور بکلایت آن ها می باشد  که در تلویزیون های LCD این نور توسط نوعی لامپ های مهتابی شکل ولی بسیار نازک تر به نام فلوئورسنت تامین می شود که برق مورد  نیاز این لامپ ها توسط مداری به نام های ولتاژ تامین می شود. در بسیاری موارد وقتی های ولتاز  می سوزد برق لامپ هایی فلوئورسنت قطع شده و این اولین عامل  تاریک شدن صفحات تلویزیون های LCD می باشد.

ولی در تلویزیون های LED کمی جریان متفاوت است به این گونه که صفحه نمایش همان LCD می باشد ولی نور بکلایت صفحه توسط لامپ های LED تامین می شود که دیگر در این سیستم نیازی به وجود مدار های ولتاژ نیست و خب نوع مصرف برق بسیار کمتر بوده و همچنین حرارت کمتر هم تولید می شود.علاوه بر مصرف کم برق و یا حرارت پایین، در تلویزیون های LED به دلیل این که نور صفحه توسط لامپ های ال ای دی تامین می شود تصویر خروجی در نهایت بسیار شفافتر  و دارای کنتراست بهتری  بوده و به عبارتی جلای تصویر بیشتر است. علاوه بر این نوع نور ساتع شده توسط لامپ های ال ای دی ضرر کمتری را برای چشم داشته و در نتیجه وقتی که مشغول تماشای تلویزیون LED هستیم خستگی کمتری را در چشم خود احساس خواهیم کرد نسبت به زمانی که صفحه LCD را تماشا می کنیم.

البته در تلویزیون های LED هم شاهد مشکلاتی مانند تاریک شدن کلی صفحه نمایش و یا تاریک شدن فقط بخشی از صفحه هستیم که علل آن سوخت مدار برق رسانی لامپ های ال ای دی در صورت تاریکی کلی صفحه و یا فقط سوختن چند تا از لامپ های led  در حالتی است  فقط بخشی از صفحه نمایش تاریک می شود.مرکز تعمیرات  ایسوس یکی از قوی ترین مراکز  تعمیرات  تلویزیون و مانیتورهای LED و LCD می باشد که با تامین قطعات اورجینال و همچنین عیب یابی توسط تکنسین های حرفه ای می تواند تمامی مشکلات تلویزون های LED  را عیب یابی و برطرف نماید.

در صورت خرابی تلویزیون خود می توانید با  این مرکز تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱

آدرس مراجعه » لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستانها میتوانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمتگزار مناسبی برای ایشان باشیم.
آدرس:تهران-میدان انقلاب-کارگر شمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-ساختمان۹۸-واحد۳
تلفن تماس:۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹